Beauty Derm RISHIKIM 2024

Përshkrim:

Ky kombinim natyral i ekstrakteve bimore dhe vajrave esencialë të zgjedhur me kujdes është menduar për kujdesin e lëkurës së fytyrës, qafës dhe pjesëve të tjera të trupit që janë të ekspozuara ndaj humbjes së freskisë dhe elasticitetit.

Serumi i Acidit Hyaluronic Beauty Derm, një formulë e lehtë, që përthithet shpejt, e pasur me acid hialuronik që hidraton dhe ushqen thellësisht lëkurën, rrit butësinë dhe elasticitetin e lëkurës dhe redukton rrudhat.
Serumi i Acidit Hyaluronic Beauty Derm, një formulë e lehtë, që përthithet shpejt, e pasur me acid hialuronik, fitosterole dhe ceramide, hidraton dhe ushqen thellësisht lëkurën, rrit butësinë dhe elasticitetin e lëkurës dhe redukton rrudhat, linjat e holla dhe thatësinë.
Tregtar

Foto nga Super Bukuroshja

Super Bukuri

Çfarë është Beauty Derm dhe për çfarë përdoret?

Përmbajtja  për shfaqje 

Beautyderm është një krem ​​kozmetik që përdoret zakonisht për të trajtuar shenjat e plakjes së lëkurës. Ky krem ​​përmban përbërës të ndryshëm si vaj ricini, vaj sherebele, vaj trëndafili, keratinë dhe aminoacide. Këta përbërës mund të ndihmojnë në hidratimin dhe ushqimin e lëkurës dhe zvogëlimin e shfaqjes së rrudhave. Përdorimi i rregullt i BEAUTY DERM mund ta bëjë lëkurën më elastike dhe rinore.

      Si punon?

Beauty Derm Cream përmban përbërës të ndryshëm, kombinimi i të cilëve mund të ndihmojë në reduktimin e rrudhave dhe përmirësimin e gjendjes së lëkurës. Një nga përbërësit kryesorë të tij është vaji i ricinit, i cili hidraton dhe ushqen lëkurën, i cili ndihmon në reduktimin e shfaqjes së rrudhave dhe e bën sipërfaqen e lëkurës më të lëmuar. Një tjetër përbërës i rëndësishëm janë vajrat ushqyes, si vaji i sherebelës dhe vaji i trëndafilit, i pasur me antioksidantë dhe vitamina, të cilët ndihmojnë në rinovimin e lëkurës dhe mbrojtjen e saj nga ndikimet mjedisore.

Përveç kësaj, kremi përmban keratinë dhe aminoacide që kontribuojnë në përmirësimin e elasticitetit dhe qëndrueshmërisë së lëkurës. Këta përbërës stimulojnë prodhimin e kolagjenit dhe ndihmojnë në rivendosjen e strukturës së lëkurës, duke reduktuar thellësinë e rrudhave dhe duke përmirësuar strukturën e lëkurës. Në përgjithësi, kremi BeautyDerm në mënyrë efektive rinovon dhe rigjallëron lëkurën, duke e ndihmuar atë të duket më e lëmuar, më e re dhe më e shëndetshme.

Përbërësit (përbërësit aktivë)

Formula unike e kremit anti-rrudhë Beauty Derm kombinon fuqinë e vajrave natyralë, keratinës dhe aminoacideve për të luftuar në mënyrë efektive rrudhat dhe plakjen e lëkurës.

Vaji i kastorit (vaji i ricinit)

Vaji i ricinit është një vaj vegjetal i trashë dhe transparent i marrë nga farat e ricinit. Përdoret në shumë kozmetikë për vetitë e tij hidratuese dhe zbutëse.

Efekt në rrudhat:

 • Hidraton lëkurën, duke reduktuar kështu shfaqjen e rrudhave dhe linjave të imta.
 • Ai mbështet prodhimin e kolagjenit, duke përmirësuar elasticitetin dhe qëndrueshmërinë e lëkurës.
 • Ka një efekt anti-inflamator që ndihmon në qetësimin e lëkurës së irrituar.

Karakteristikat biologjike:

 • Ka një efekt antioksidant, i cili mbron lëkurën nga efektet e dëmshme të radikalëve të lirë.
 • Ka një efekt antimikrobik, i cili ndihmon në parandalimin e infeksioneve të lëkurës.
 • Ka një efekt anti-inflamator që ndihmon në qetësimin e lëkurës së irrituar.

Vaj sherebele (vaj sherebele)

Vaji i sherebelës është një vaj esencial që merret nga gjethet dhe lulet e bimës së sherebelës. Ka veti antibakteriale, anti-inflamatore dhe antioksidante.

Efekt në rrudhat:

 • Ai shtrëngon poret, duke zbutur kështu strukturën e lëkurës.
 • Përmirëson elasticitetin dhe qëndrueshmërinë e lëkurës.
 • Redukton inflamacionin dhe skuqjen.

Karakteristikat biologjike:

 • Ka një efekt antibakterial, i cili ndihmon në parandalimin e akneve dhe infeksioneve të tjera të lëkurës.
 • Ka një efekt anti-inflamator që ndihmon në qetësimin e lëkurës së irrituar.
 • Ka një efekt antioksidant, i cili mbron lëkurën nga efektet e dëmshme të radikalëve të lirë.

Vaj trëndafili (vaj trëndafili)

Vaji i trëndafilit është një vaj vegjetal i vlefshëm i marrë nga farat e trëndafilit. Ai përmban një përqindje të lartë të vitaminës A dhe vitaminës C, të cilat kanë një efekt antioksidant.

Efekt në rrudhat:

 • Redukton rrudhat dhe linjat e holla.
 • Përmirëson elasticitetin dhe qëndrueshmërinë e lëkurës.
 • Hidraton lëkurën dhe e bën tonin e lëkurës më të njëtrajtshëm.

Karakteristikat biologjike:

 • Ka një efekt antioksidant, i cili mbron lëkurën nga efektet e dëmshme të radikalëve të lirë.
 • Ka një efekt shërues të plagëve, i cili ndihmon në rigjenerimin e lëkurës.
 • Ka një efekt anti-inflamator që ndihmon në qetësimin e lëkurës së irrituar.

keratin (keratin)

Keratina është një proteinë natyrale që gjendet në lëkurë, flokë dhe thonj. Është përgjegjës për elasticitetin dhe qëndrueshmërinë e lëkurës.

Efekt në rrudhat:

 •            

  porosit tani

        Përmirëson elasticitetin dhe qëndrueshmërinë e lëkurës.

 • Redukton thellësinë e rrudhave dhe linjave të holla.
 • Forcon shtresën mbrojtëse të lëkurës.

Karakteristikat biologjike:

 • Ka aftësinë të mbajë ujin, i cili hidraton lëkurën.
 • Formon një shtresë mbrojtëse në lëkurë që parandalon humbjen e lagështirës.
 • Forcon strukturën e lëkurës.

Aminoacidet (aminoacide)

Aminoacidet janë blloqet ndërtuese që përbëjnë proteinat. Esenciale për lëkurën.

Beauty Derm: Efektet dhe Përfitimet

Përdorimi i rregullt i Beauty Derm Cream mund të çojë në shumë përfitime dhe efekte pozitive në lëkurë:

 • Redukton pamjen dhe thellësinë e rrudhave, duke ndihmuar për ta bërë lëkurën më të re dhe më të lëmuar.
 • Ajo hidraton dhe ushqen lëkurën, duke përmirësuar kështu gjendjen dhe elasticitetin e saj.
 • Ai stimulon prodhimin e kolagjenit, i cili mund të ndihmojë në parandalimin e shfaqjes së rrudhave të reja dhe rritjen e qëndrueshmërisë së lëkurës.
 • Ai siguron mbrojtje kundër ndikimeve mjedisore, të tilla si ndotja dhe rrezet UV, të cilat mund të ndihmojnë në ruajtjen e lëkurës së shëndetshme.
 • Ai rinovon dhe rigjallëron lëkurën, gjë që ndihmon për t’i dhënë asaj një pamje më të shëndetshme dhe rrezatuese.
 • Për shkak të përbërësve të tij të butë, është i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, përfshirë lëkurën e ndjeshme.

Duke kombinuar këto përfitime dhe efekte, Beauty Derm Cream mund të ofrojë një zgjidhje efektive për trajtimin e rrudhave dhe përmirësimin e gjendjes së përgjithshme të lëkurës.

Kundërindikimet dhe efektet anësore

Kremi BeautyDerm nuk ka kundërindikacione ose efekte anësore të njohura, përveç reaksioneve të mundshme alergjike ndaj përbërësve individualë ose intolerancës individuale.

Përdorimi dhe dozimi

Aplikojeni kremin në një shtresë të hollë në lëkurë të pastër dhe të thatë dhe masazhojeni butësisht. Përdoreni atë një herë në ditë, kërkohet përdorimi i rregullt për rezultate më të mira.

porosit tani


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *